Baget Ekmeği

Profesyonel Ekmekçilik Kursu

Profesyonel Ekmek Kursu

Ekşi Mayalı Zengin Çeşit Ekmekçilik Eğitimi. 

Ekşi maya tutularak hazırlanan tarifler, geleneksel yöntemlerle hazırlanıyor. Kahvaltılık Ekmeklerin dokularına göre hazırlanan, ön ekşi mayalar sayesinde, her ekmeğin macerası farklı oluyor. Artisan kahvaltılık ekmeklerin, yolculuğu sizi eskilere götürecek.

Türk geleneğine ait ekşi mayalı simit, açma ve poğaça’daki ekşi maya sizi büyüleyecek. Anadolu’nun haşhaşı ekşi maya ile buluşunca, iştahınız daha da kabaracak.

Fransız’ların Brioche ekmeği, tatlı marmelatların vazgeçilmez kadim dostu. Hafif ekşi ve tatlı damaklarda şenliğe davetiye çıkarıyor.

İtalyan’ların Ekşi Mayalı Panettone ekmeği ise aslında, bir aşk hikayesi.

Ekşi mayalı Pretzel gevrek yapısıyla, bir Alman klasiğinin farklı yorumu.

Bagel Amerika ve Kanada’da çok tüketilen kahvaltılık atıştırma, ısıtılarak tüketildiği için, ekşi mayanın tılsımı.

Ekşi mayalı Focaccia, kahvaltı sofranızı süsleyecek cinsten. Hamburger Sevmeyen Zaten Yoktur. Ekşi Mayalı Donut’a hayır diyecek çok az kişi var.

Çocuklarınıza sabah hazırlayabileceğiniz ekşi mayalı Sandviç ekmekleri sizi çok mutlu edecek cinsten. Cevizli tam buğday ekmeğine ezine peyniri o kadar güzel yakışıyor ki, mamma mia. Ramazanın olmazsa olmaz Pidesi. Tahıllı Tam Buğday Ekmeğinin Üzerine Konulan Avakado püresi ve somon dilimleri sağlıklı beslenmenizi sağlayacak. Fesleğen ile yapılan çöreğin yayılan kokusu tüm ev halkını mest edecek. Kahvenin yanına kim istemezki tarçınlı çörek.

Çay ile sağlıklı atıştırmalık ekşi mayalı Grissini size acıkmayı unutturacak. Patatesli Ekmeği Anadolu’da sobanın üzerinde kızartırlar ve üzerine mis gibi tereyağı ile mideler bayram eder. Paskalya Çöreği bazılarının olmazsa olmazlarından. Bizi İtalya’ya götürecek olan Altamura Ekmeğinin bağımlısı olacaksınız.

Artizan Ekmekçilik Kursu eğitimi ile  öğrendiğiniz tüm ip uçlarını harmanlayarak, kendinize özel Ekşi Mayalı Ekmek reçetelerinizi oluşturabilirsiniz. Artizan Ekmek Fırınında çalışmayı düşünüyorsanız, kendinizi geliştirecek tüm ip uçları bu eğitimin içinde. 

”Başlamak İçin Mükemmel Olmak Gerekmiyor, Mükemmel Olmak İçin Başlamak Gerekiyor”

Ekmekçilik ve Fırıncılık Eğitimi


Fırıncılık Eğitimi


Tam Buğday Ekmeği Tarifi


Tam Tahıllı Ekmek Tarifi


Çikolatalı Ekmek


Brioche Ekmeği


Altamura Ekmeği


Fransız Baget Ekmek Tarifi


Siyah Hamburger Ekmeği Tarifi


Ekşi Mayalı Paskalya Çöreği


Ekşi Mayalı Taş Fırın Simit


Ekşi Mayalı Sandviç Ekmeği


Ekşi Mayalı Açma Tarifi


Ekşi Mayalı Donut


Ekşi Mayalı Panettone


Ekşi Mayalı Akdeniz Ekmeği


Bagel Nasıl Yapılır


Balon Ekmek


Pretzel Tarifi


Ekşi Mayalı Ciabatta Ekmeği


Ekşi Mayalı Focaccia Ekmeği


Fugas Ekmeği


Ekşi Mayalı Grissini


Ekşi Mayalı Patatesli Ekmek


Ekşi Mayalı Poğaça


Ekşi Mayalı Ramazan Pidesi