Mükkemmel yemeklerinizi, % 100 ekşi mayalı ekmek ile ödüllendirin. Evinizde sağlıklı ve lezzetli ekmekler yaparak, yemekleriniz taçlanacak. Davetlerinizde Çeşit, çeşit ekmek yapmak zor değil.
Neden Buğdaydan Ekmek yaparız ? Buğdayın Özellikleri nedir ? Buğday kaç Bölümden Oluşur ? Buğdaydaki Enzimler nedir ? Bu enzimler neden çok önemlidir. Taş değirmen unları ile nasıl ekmek yapılır ? Unlar aralarında nasıl sınıflandırılır ? Unların temel özellikleri nedir ? Sert un ve yumşak unlar nerelerde kullanılır ? Gluten Nedir, ne işe yarar ? Gluteni nasıl etkisiz hale getirebiliriz ? Neden ekşi maya kullanmalıyız ? Ekşi mayalı ekmekler neden uzun yoğrulur ? Su oranı ekmeğin ömrünü uzatır mı ? Ülkemizde ekşi Maya Kültürü nedir ? Ekşi mayalı ekmeklerde tuz neden sonra eklenir. Su, Maya, Un ve tuz’daki sıcaklık hangi derece olmalı ? Katlama neden yapılmalı ? Soğuk fermentasyon nedir ? Fırının ilk sıcaklığı ne olmalı ? Evdeki ankastre fırınlarda ekmek nasıl pişirilir ? Ekmek ile aklınıza gelmeyecek tüm açıklamalar, Ekşi Mayaya Giriş Eğitiminde öğreneceksiniz.Biz sadece ekmek yapmasını öğretmiyoruz. Hep bir püf nokta vardır. Ama neden o işlemi yapıyoruz diye sorduğumuzda cevap çok azdır.Ekmek yaparken karşılaşacağınız tüm detayları tek, tek açıklıyoruz. Evde yapabilir miyim ? Evet evde bu ekmekleri pişirebilirsiniz.
Kayıt için 📲 whatsapp; 0552 636 53 03


Ekşi Mayaya Giriş Ekmek Eğitimi , 2 gün olup, 09:00 – 16:00 arasıdır. Maksimum 5 kişi ile sınırlıdır. Eğitim tarihleri karşılıklı olarak belirlenir. Eğitim yeri Osmanğa Mah. Söğütlüçeşme Cad. Nüzheteefendi Sok. No: 13

2 günde neler yapıyoruz ?
1-Ekşi Mayalı % 100 Tam Buğday Ekmeği
2-Çavdar Ekmeği
3- Ekşi Mayalı Beyaz Ekmek
4- Ekşi Mayalı Köy Ekmeği
5- Ekşi Mayalı Tost Ekmeği