Ekşi Maya'ya Giriş

 

Ekşi Maya’ya Giriş

Online Ekşi Mayalı Ekmek Kursu

Bu eğitimi alırken; ekmeğin tarihinden, ekşi mayanın ilk ortaya çıkışından başlayacak; ardından bir buğday tanesinin derinlerine yolculuk edeceksiniz.  Bu online eğitimde son zamanlarda adı sıkça alınan gluten hakkında bilinmeyen gerçeklere değineceğiz. Bunun ardından ekmek yapımına ve ekşi mayaya dair her şeye görsel anlatımlı tariflerde yer vereceğiz.

Profesyonel Ekmekçilik

 

Profesyonel Ekmekçilik

Ekşi Mayalı Zengin Çeşit Ekmekçilik Eğitimi

Ekşi maya tutularak hazırlanan tarifler, geleneksel yöntemlerle hazırlanıyor. Kahvaltılık Ekmeklerin dokularına göre hazırlanan, ön ekşi mayalar sayesinde, her ekmeğin macerası farklı oluyor. Artisan kahvaltılık ekmeklerin, yolculuğu sizi eskilere götürecek. 

Ekmek yalnızca bir besin değildir. Bir nimet ve bereketi temsil eden bir semboldür. 

Sosyal medyada Mutfak Kitap ile başlayan “ekşi mayalı ekmek” serüveninde geniş kitlelere ulaşmamızla ortaya çıkan farkındalığı, şimdi bu kitap ile daha da fazla insana ulaştırmak için hazırız. %100 ekşi mayalı ekmek yapma konusundaki bilgi ve deneyimlerimiz, yalnızca Mutfak Kitap takipçileri ve eğitime gelenlerle sınırlı kalmamalıydı. Zira dünyanın en çok ekmek tüketen üçüncü ülkesinde yaşıyorsak ve ekmeğin yaşadığı değişim ile ciddi sağlık tehditlerinin hedefi haline geldiysek, ekmek konusunda anlatacaklarımız da ülkemiz için çok çok önemli demektir. 


Online Ekmek Eğitimi


Online Ekmek Kursu


Tam Buğday Unu Taş Değirmen


Ekşi Mayalı Ekmek Eğitimi


Artizan Ekmek Eğitimi


Artizan Ekmek Kursu


Tost Ekmeği Nasıl Yapılır ?


Çavdar Ekmeği Yapımı


Ekşi Mayalı Karakılçık Ekmeği


Siyez unundan Ekmek


Ekşi Mayalı Pide Tarifi


Ekşi Mayalı Pizza Hamuru


Samsun Pidesi Hamuru Tarifi